РЕАЛ (МАДРИД) ОТНОВО СДАДЕ ВЪРХА СЛЕД ЗАГУБА ОТ БЕТИС НА "БЕНИТО ВИЯМАРИН"

Понеделник, 09 Март 2020 11:32

Реал Мадрид отново отстъпи първата позиция в класирането на Ла Лига. В последния мач от 27-ия кръг играчите на Зинедин Зидан допуснаха поражение с 1:2 при визитата си на Бетис и така Барселона остана на върха в подреждането на 2 точки пред „кралския клуб“.

На „Бенито Виямарин“ домакините от Бетис бяха по-активният отбор през първото полувреме. Марк Бартра направи сериозен пропуск в 28-та минута, а 8 по-късно Куртоа трябваше да се намесва след удар на Фекир. Все пак логичното се случи и „вердибланкос“ поведоха в резултата в 40-та след мощен изстрел на Сидней в близкия ъгъл на Куртоа. Героят за Бетис обаче се превърна в грешник само 5 минути по-късно, когато отново Сидней не разчете добре действията си в собственото наказателното поле и фаулира Марсело. Съдията не се поколеба да посочи бялата точка, а Карим Бензема изравни с точно изпълнение.

След почивката Бетис получи изгодна възможност отново да поведе, но Хоакин пропусна сам срещу Куртоа. В 70-та Реал Мадрид нацели напречната греда чрез Ферлан Менди и, когато двубоят вървеше към равенство, грешка на Бензема позволи на Андрес Гуардадо да отнеме топката в средата на терена и мексиканецът изведе Кристиан Тейо, който хладнокръвно завърши в мрежата на Куртоа и донесе успеха за Бетис.

Така „вердибланкос“ прекъснаха серията си от 6 поредни мача без победа в Ла Лига, докато Реал Мадрид е в догонваща позиция спрямо Барса.