РЕАЛ (МАДРИД) НАПРАВИ НОВА КРАЧКА КЪМ ТИТЛАТА В ИСПАНИЯ

Събота, 11 Юли 2020 14:10

Реал Мадрид победи Алавес с 2:0 в мач от 35-ия кръг на Ла Лига, с което се доближи още повече до титлата в Испания. Гостите можеха да открият резултата още в 3-ата минута, но изстрел на Хоселу се отби в гредата. Малко по-късно Реал стигна до попадение. Левият бек Ферлан Менди бе спрян непозволено в противниковото наказателно поле от защитник на Алавес, което принуди главният съдия да отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Карим Бензема, който не оставиш шансове на Роберто Хименес за 1:0. В 18-ата минута белите бяха близо до втори гол, но вратарят на гостите отрази опасността. Малко след началото на втората част домакините удвоиха преднината си. След извеждащ пас Карим Бензема излезе само срещу стража Хименес, но вместо да завърши атаката подаде към Марко Асенсио, който необезпокоявано вкара за 2-0. Голът беше зачетен едва след намесата на ВАР. С успеха си Реал събра в в актива си 80 точки, като има 4 повече от втория Барселона. ''Лос бланкос'' също така удължиха серията си от мачове без допуснат гол до пет срещи. Алавес пък се намира на 17та позиция с 35 пункта.