ВИЛЯРЕАЛ ЗАГУБИ У ДОМА, СЕВИЛЯ СЕ КЛАСИРА В ШЛ

Вторник, 14 Юли 2020 12:10

Реал Сосиедад направи решителна крачка към класиране в Европа, като спечели с 2:1 гостуването на Виляреал. След като още през първото полувреме създадоха повече положения, “синьо-белите” от Сан Себастиан стигнаха до трите точки с два гола, отбелязани с глава след корнери. В 61-ата минута влезлият като резерва Вилиан Жозе откри резултата след центриране на Мартин Йодегор. Бразилският нападател реализира 11-ия си гол от началото на сезона.
15 минути преди края на редовното време централният защитник Диего Йоренте засече топката след центриране на капитана Микел Оярсабал. “Жълтата подводница” отговори с попадение на капитана Санти Касорла, който се разписа в 85-ата минута. Виляреал обаче не успя да избегне поражението, второ за тима на Хави Кайеха след рестарта на сезона, като заема пето място с 57 точки. Реал Сосиедад е седми с 54, колкото има и шестият Хетафе, който записа нулево реми при визитата на Алавес.
"Жълтата подводница" вече няма и теоретичен шанс да завърши в четворката. Загубата на Виляреал гарантира на четвъртия Севиля участие в Шампионската лига през следващия сезон.