РЕАЛ МАДРИД НА 2 ТОЧКИ ОТ ТИТЛАТА СЛЕД ПОБЕДА НАД ГРАНАДА

Вторник, 14 Юли 2020 13:02

Реал Мадрид посегна сериозно към титлата в Ла Лига след нов успех – този път над Гранада с 2:1. Иско отправи първия точен удар в една от двете врати, след като в 5-ата минута хубаво насочи топката към далечния ъгъл, но за Руи Силва не беше проблем да улови. След още пет минути обаче стражът на домакините не успя да стори нищо, след като Менди се включи в атака и с мощен удар опъна мрежата за 1:0 за Реал. "Лос меренгес" не се бавиха с втория гол и той стана факт в 16-ата минута. Тогава защитниците в червено-бяло отново само изгледаха как гостите си подават. Този път Бензема отправи завършващия изстрел – 2:0. Футболистите на Гранада тръгнаха смело да се надиграват и в 36-ата минута Домингош Дуарте насочи добре с глава, но Тибо Куртоа реагира отлично и отрази. В 41-вата авторът на първия гол Менди се прояви и в основната си роля на защитник, избивайки топката до гредата под носа на играч на Гранада. Набралият самочувствие Бензема за малко да вкара за 3:0 в 43-ата, но този път вратарят на съперника се намеси добре. Втората част не започна добре за Реал, защото след само пет минути резултатът беше намален на 1:2. Каземиро сгреши в центъра, след което последва атака на домакините, завършена от Мачис. В 85-ата Реал оцеля след две фамозни намеси на Куртоа и Рамос. Така два кръга преди края съставът на Зинедин Зидан отново е с 4 точки преднина, като в следващия си мач се нуждае от успех над Виляреал у дома, за да е сигурен първенец. Ако пък по същото време Барселона се издъни срещу Осасуна на “Камп Ноу”, то резултатът от мача на Реал ще е без значение.