БАРСЕЛОНА С ПЪРВА ЗАГУБА НА 'КАМП НОУ' ПРЕЗ СЕЗОНА

Петък, 17 Юли 2020 15:05

След две поредни шампионски титли Барселона сдаде трона си в Ла Лига. Освен това ''каталунците'' допуснаха и първа загуба на „Камп Ноу“ през сезона. Лионел Меси и компания загубиха с 1:2 при домакинството си на Осасуна. Гостите поведоха в резултата в 15-ата минута след бърза контраатака. Арнаис, който с премерен удар вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Марк-Андре тер Стеген. Барселона можеше да изравни резултата след като Лионел Меси стреля от фаул, но топката срещна напречната греда. Гол на Мартин Брайтвейт не бе зачетен заради засада в 47-ата минута. Малко след изминаването на час игра все пак гениалния аржентинец от четвъртият си опит от фаул успя да преодолее Серхио Ерера. В 68-ата минута топката отново премина голлинията на вратата на Осасуна. Луис Суарес стреля красиво от въздуха, след което Ерера закачи кълбото и влезе във вратата, но и това попадение бе отменено заради засада на уругваеца. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Енрик Гайего бе изгонен с директен червен картон в 77-ата минута. В четвъртата минута от добавеното време Осасуна реализира второ попадение. След бърза контраатака, Роберто Торес бе намерен в наказателното поле и нападателят отблизо реализира в мрежата на Тер Стеген. В друг двубой от 37мия кръг Атлетико Мадрид победи с 2:0 като гост Хетафе и вече еднолично е на третото място в Ла лига след като Реал Сосиедад и Севиля завършиха 0:0 в друг ключов мач, който разпределя местата в зона Европа.

17:30
Новини
16:10
Тенис: Йелена Остапенко - Нао Хибино (Internationaux de Strasbourg, Страсбург; WTA International - I четвъртфинал, повторение)
16:00
Тенис: Ласло Джере - Хуан Игнасио Лондеро (Cordoba Open, Кордоба; ATP 250 - IV четвъртфинал, повторение)