ПОБЕДА ЗА БЕТИС В ДЕБЮТА НА ПЕЛЕГРИНИ

Неделя, 13 Септември 2020 19:09

Гол в добавеното време донесе победа на Бетис при дебюта на новия наставник Мануел Пелегрини. “Зелено-белите” от Севиля спечелиха с 1:0 в първия кръг на Ла Лига Сантандер като гости на Депортиво Алавес, който също е воден от нов треньор – Пабло Мачин.
Андалусийци създадоха повече голови положения в двубоя, като удариха и две греди. Гуидо Родригес разтресе напречната рамка на вратата на домакините с далечния си изстрел в 30-ата минута.
Новопривлеченият страж на Бетис Клаудио Браво се прояви в началото на второто полувреме, като отрази удара на привлечения също наскоро в баския тим Родриго Баталия, който засече с глава центриране от корнер.
Серхио Каналес на свой ред също уцели гредата с изпълнения от пряк свободен удар час след началото на мача.
Гостите все пак триумфираха в четвъртата минута на добавеното време. Влезлият като резерва Кристиан Тейо получи топката от Каналес и с удар от границата на наказателното поле намери мрежата зад гърба на Фернандо Пачеко. Така “зелено-белите” от Севиля записаха победа на старта на сезона в Примера дивисион за първи път от лятото на 2012 г.