ВАЛЕНСИЯ С ПОБЕДА СЛЕД ОБРАТ В ГРАДСКОТО ДЕРБИ

Понеделник, 14 Септември 2020 12:37

Валенсия стартира с впечатляваща победа с новия сезон в Ла Лига, като направи пълен обрат срещу градския съперник Леванте за успеха с 4:2. Началото на дербито на „Местая” донесе същински шок на домакините, след като капитанът на „гранотас” Хосе Луис Моралес откри резултата още в 35-ата секунда.
„Прилепите” реагираха бързо и след центриране от корнер на Канг Ин Лий централният защитник Габриел Паулиста с глава изравни. Леванте отново поведе, въпреки че попадение на Гонсало Мелеро беше отменено заради игра с ръка на Кампаня, установена при видеопрегледа на ситуация. Отново Моралес се разписа за гостите с прекрасен удар от границата на наказателното поле, като закова топката в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Жауме Доменех в 36-ата минута. А в този случай отговорът на Валенсия беше светкавичен – само след три минути Канг Ин Лий записа
втора асистенция, като намери с извеждащо подаване Макси Гомес и уругваецът пусна топката покрай Айтор Фернандес.
След почивката домакините вече доминираха на терена, като 17-годишният Юнус Муса можеше да се разпише още при първия си мач в Ла Лига, но топката се отклони в напречната греда. Наставникът Хави Грасия, който също в тази среща записа официалния си дебют начело на Валенсия, направи сполучлива тройна смяна в 71-ата минута, която донесе успеха на „Лос Че”. Жокерът се оказа Ману Вайехо, който се разписа два пъти. Четвърт час пред края друга резерва – Денис Черишев, подаде отляво, Макси Гомес хитро пропусна топката, а Вайехо не остави шанс на Айтор Фернандес. В добавеното време на срещата той отбеляза още един гол, а Валенсия записа победа на старта на сезона в Ла Лига за първи път от 2017 г.

22:00
Футбол: Валенсия - Атлетико /М/ (Ла Лига Сантандер, сезон 2020/2021 - повторение)