ХАЛЕП И АЗАРЕНКА С ПОБЕДИ НА ТУРНИРА В РИМ

Сряда, 16 Септември 2020 20:37

Поставената под номер 1 в основната схема Симона Халеп започна участието си на турнира в Рим с победа в два сета над Джасмин Паолини. Срещата започна добре за представителката на домакините, която осъществи ранен брейк. Въпреки колебливото начало румънката бързо намери обичайния си ритъм и поведе с 3-2 гейма. Последва ново изравняване на резултата , но след това Халеп започна да диктува случващото се на корта и без особени трудности спечели първия сет след 6:3. Втората част бе изпълнена с пробиви, като в крайна сметка световната номер 2 успя да обърне развоя на събитията и след спечелването на три поредни гейма затвори мача при 6:4. Намиращата се в страхотна форма Виктория Азаренка също продължава в следващия кръг на надпреварата. Финалистката от тазгодишния US OPEN победи в два сета 7:6, 6:2 Винъс Улямс. През първата част двете тенисистки си размениха по три пробива и логично се стигна до тайбрек, който бе спечелен от Азаренка с 9:7 точки. Във втория сет двукратната шампионка в турнири от големия шлем поведе с два брейка, като до края успя да запази аванса си и заслужено се поздрави и с крайния успях в мача. Турнирът в Рим може да гледате в ефира на f+ и sport+ .