СВИТОЛИНА ПОБЕДИ РИБАКИНА И ГРАБНА ТИТЛАТА В СТРАСБУРГ

Събота, 26 Септември 2020 18:09

Елина Свитолина спечели втората си титла за годината, след като победи Елена Рибакина с 2:1 сета във финала на турнира от WTA в Страсбург. Срещата започна с няколко часа закъснение заради дъжд, а в първия сет двете тенисистки играха равностойно, но в петия гейм Свитолина реализира пробив, с който поведе с 3:2. Веднага след това Рибакина затрудни максимално своята съперничка, която трябваше да спасява и точка за пробив, за да затвърди брейка. До края на сета двете тенисистки печелиха подаванията си и Свитолина затвори частта след 6:4. Вторият сет започна със сервиз на Рибакина, която след като отрази точка за пробив, успя да спечели подаването си. Последваха нови два гейма в нейната сметка, преди Свитолина да спечели единственото си подаване за втория сет. Рибакина след това направи нов пробив за 5:1 и в крайна сметка затвори частта след 6:1 гейма. Решаващият сет започна обещаващо за Рибакина, която имаше общо четири точки за пробив в откриващия гейм, но не успя да спечели нито една от тях и Свитолина в крайна сметка спечели подаването си. Следващият оспорван гейм беше четвъртия, в който украинката този път проусна две точки за пробив и резултатън стана равен – 2:2. Това обаче се оказа и последният гейм в полза на Рибакина. Елина Свитолина спечели 4 последователни части и по този начин затвори мача след 6:2 гейма, с което си осигури трофея и 15-ата титла в кариерата.