МЛАДЕЖИТЕ СЕ НАДЯВАТ НА НОВО ЧУДО НА 17 НОЕМВРИ

Сряда, 14 Октомври 2020 20:05

Младежкият национален отбор все още има шанс да се класира на Евро 2021, въпреки че не успя да спечели гостуването на прекия конкурент Полша. Мачът в Гдиня завърши 1:1, като Здравко Димитров даде аванс на българския състав в края на първото полувреме, а Бартош Бида изравни в средата на втората част. Така преди последните срещи в група 5 на квалификациите момчетата на Александър Димитров заемат трето място в класирането с 15 точки, а поляците са втори със 17. За да заемат второ място нашите младежи, трябва да разчитат Латвия да отмъкне поне точка при визитата си в Лодз, а същевременно нашата селекция при 21-годишните трябва да победи задължително Естония на знаметитата за българския футбол дата 17 ноември.

"Денят не е случаен. Господ ни погледна с едното око, сега се надявам да ни погледне и с другото. Мачът с Полша е най-добрият за нашия отбор в последните 4-5 години. Не ни достигна само късмет, за да спечелим", коментира селекционерът Александър Димитров. Наставникът на младежкия държавен тим отрече да има конфликт с треньора на мъжете Георги Дерменджиев, свързан с капитана на ЦСКА Валентин Антов. Димитров не даде категоричен отговор дали би се кандидатирал за селекционер на "А" отбора, ако се стигне до освобождаването на Дерменджиев.

12:30
Новини
12:30
"Ла Лига: Превю на предстоящия кръг" - документална поредица
10:50
Тенис: Дженифър Брейди - Вероника Кудерметова (J&T Banka Ostrava Open, Острава; WTA Premier - III четвъртфинал, повторение)