ИЗНЕНАДИ НА ДЪРЖАВНОТО ПЪРВЕНСТВО ПО КИК БОКС В БУРГАС

Неделя, 25 Октомври 2020 19:07

Изненади във финалните мачове при мъжете в държавното първенство по кик бокс, което се провежда в Бургас. Световни шампиони и носители на световни купи отпаднаха в четвъртфинални и полуфиналните сблъсъци. Турнирът се провежда при засилени противоепиемични мерки в спортна зала Младост. Сред изненадите при мъжете се оказа младата надежда на клубът домакин Филип Филипов, който спечели златото, както и варненския кикбоксьор Едуард Алексанян, който детронира Деян Топалски, а на финал победи Георги Манов. Убедителни победи в категориите си записаха още световният вицешампион Доброслав Радев, който в категория до 75кг победи Деян Чакъров и бронзовият медалист от европейското първенство Димитър Стоянов от Шумен. При жените шампиони в категориите до 52 и до 56кг станаха съответно Александра Димитрова и Венелина Поптолева. С най-много медали в стиловете на ринг шампионата завършиха отбора на „Шуменска крепост”, а в стиловете на татами - „Стар тийм” София. За националите държавното първенство беше важна проверка на техника и издържливост, преди останалите турнири от календара.