БАРСА СЛОЖИ КРАЙ НА ЛОШАТА СЕРИЯ - 5:2 СРЕЩУ БЕТИС

Неделя, 08 Ноември 2020 14:46

Барса сложи край на серията от 4 мача без победа в Ла Лига, като се наложи убедително с 5:2 над Бетис. Наставникът Роналд Куман остави на скамейката голямата си звезда Лионел Меси, но въпреки това домакините създадоха куп ситуации през първото полувреме и поведоха след точен удар на Усман Дембеле в 22-ата минута. Най-много пропуски до почивката направи Антоан Гризман, включително и от бялата точка – дузпата, отсъдена за нарушение на Аиса Манди срещу Ансу Фати, беше спасена от Клаудио Браво след неубедително изпълнение на французина.
В добавеното време на първата част домакините позволиха резултатът да бъде изравнен, като Антонио Санабриа прати топката в мрежата на Тер Щеген след подаване отляво на Алекс Морено. Това накара Куман да пусне Меси в игра още на почивката и това моментално промени картината на терена. 4 минути след подновяването на играта след подаване на Жорди Алба аржентинският магьосни пропусна топката и този път Гризман нямаше как да сбърка на празна врата.
Час след началото интригата на практика беше убита – Барса получи втора дузпа за игра с ръка на Манди на голлинията. Съдията Куадра Фернандес прегледа видеоповторението, след което посочи бялата точка и изгони защитника на андалусийци. Изпълнението на Меси от 11 метра беше безмилостно – 3:1.
Бетис все пак намери начин да отговори – влезлият като резерва върна за кратко интригата в 71-ата минута. Барса не допусна срив, като Лео Меси се разписа за втори път в 82-ата минута след асистенция на Сержи Роберто. Петото попадение за домакините реализира Педри в последната минута на двубоя.

Лошата новина за Барса е контузията на Ансу Фати. Младокът, който беше заменен на почивката от Лео Меси, е с разкъсан менискус, като се очаква да отсъства най-малко до края на годината.