АТЛЕТИКО (МАДРИД) РАЗБИ КАДИС С 4:0

Неделя, 08 Ноември 2020 14:48

Атлетико (Мадрид) записа четвърта поредна победа в Ла Лига, като разгроми новака Кадис с 4:0. Домакините откриха още в 8-ата минута, когато след грешка на вратаря Ледесма Маркос Йоренте сервира топката на главата на Жоао Феликс и португалецът откри резултата. Самият Йоренте се разписа в средата на първото полувреме, като отново се възползва от колебания в отбраната на гостите, както и нова неубедителна изява на техния страж.
“Дюшекчиите” убиха всякаква интрига в началото на второто полувреме, когато Луис Суарес се разписа след асистенция на Жоао Феликс. Първоначално беше вдигнат флагът за засада, но при намесата на системата ВАР стана ясно, че уругваецът се намира в редовна позиция. Така Суарес регистрира 5-ия си гол в Ла Лига за Атлетико – постижение, което беше изравнено от Жоао Феликс в последната минута. Португалският нападател се разписа след асистенция на Анхел Кореа, а този гол изкачи тима на Диего Симеоне на върха в класирането преди неделните мачове от 9-ия кръг в Ла Лига.