ВАЛЕНСИЯ ПОБЕДИ РЕАЛ (МАДРИД) С ТРИ ДУЗПИ И АВТОГОЛ

Понеделник, 09 Ноември 2020 15:21

Валенсия нанесе тежко поражение с 4:1 на Реал (Мадрид) в мач, който ще остане в историята. Три от попаденията в мрежата на шампионите бяха отбелязани от дузпа, а към тях се добавя и автогол.
Двубоят на “Местая” започна по-добре за гостите, които откриха с хубав удар на Бензема извън наказателното поле в 23-ата минута. Десетина по-късно реферът Хесус Хил Мансано посочи за първи път бялата точка в тази среща за игра с ръка в наказателното поле на Лукас Васкес. Вратарят Куртоа отрази първото изпълнение на Карлос Солер, той направи и добавка, като уцели гредата, а при третия удар Юнус Муса вече прати топката в мрежата. След преглед на видеоповторениео обаче главният съдия нареди дузпата да бъде изпълнена отново заради това, че Муса от домакините и Васкес от гостите са влезли в пеналтерията по-рано. При втория опит Солер насочи топката в същия ъгъл, Куртоа отново скочи там, но този път не успя да я спре.
Валенсия поведе секунди преди почивката, като след центриране на Макси Гомес защитникът на Реал Рафаел Варан отклони в собствената си врата, а въпреки че изчисти, топката вече беше преминала голлинията. От Мадрид имаха претенции за нарушение на Черишев срещу Асеснио преди старта на тази атака.
След като Канг Ин-Лий удари греда, домакините получиха втора дузпа в началото на второ полувреме за нарушение на Марсело срещу Макси Гомес. Отново Солер застана зад топката и пак я прати зад гърба на Куртоа, въпреки че и в този случай вратарят на Кралския клуб уцели ъгъла. Упражнението се потрети  в 63-ата минута, когато след консултация с ВАР Хил Мансано отсъди трета дузпа за Валенсия, този път за игра с ръка на Серхио Рамос. Белгийският страж на Реал пак усети къде ще стреля Солер, но не успя да спре удара му, а халфът на “Лос Че” стана първият футболист през 21-ви век, който вкарва три дузпи в един мач от Ла Лига. Тимът на Зинедин Зидан допусна втора загуба в първенството, като изостава на 4 точки от лидера Реал Сосиедад.