ПЕТА ПОРЕДНА ПОБЕДА ЗА РЕАЛ СОСИЕДАД

Понеделник, 09 Ноември 2020 15:22

Реал Сосиедад продължи впечатляващата си серия и срещу Гранада. “Синьо-белите” спечелиха с 2:0 и записаха пета поредна победа в Ла Лига. Резултатът беше открит в 22-ата минута, когато след центриране от корнер Льо Норман свали с глава към Начо Монреал, а левият бек вкара първия си гол за сезона.
5 минути по-късно домакините получиха и дузпа за игра с ръка на Пепе Санчес. Микел Оярсабал удвои резултата от бялата точка, като реализира 6-ия си гол в шампионата, с което поведе и в реализаторската класация в Ла Лига. Съдията Карлос дел Серо Гранде отсъди още две дузпи през второто полувреме, но и двете бяха пропуснати. Реферът за втори път посочи бялата точка в наказателното поле на гостите за нарушение на Ян Етеки. Този път зад топката застана Вилиан Жозе, а ударът му беше спасен от 18-годишния дебютант на вратата на Гранада Анхел Хименес.
След като в 86-ата минута Робин льо Норман беше изгонен за нарушение срещу откъсващия се сам срещу вратаря Луис Суарес, в добавеното време дузпа беше отсъдена и в полза на андалусийци за нарушение на Давид Силва. Вратарят Алекс Ремиро спаси удара на Дарвин Мачис от 11 метра. Така Реал Сосиедад вече има 20 точки, с две повече от втория Виляреал и с три от Атлетико (Мадрид), който обаче е изиграл два мача по-малко от “чури-урдин”.