ХЕТАФЕ ОБЪРНА ЕЛЧЕ И СПЕЧЕЛИ С 3:1 КАТО ГОСТ

Вторник, 12 Януари 2021 11:56

Отборът на Хетафе спечели гостуването си от 18-ия кръг на Ла Лига на състава на Елче с 3:1. Двубоят за домакините започна идеално, след като поведоха още в 4-ата минута с гол на Раул Гути. Марк Кукурея изравни в 39-ата минута. Гостите стигнаха до трите точки през второто полувреме, когато успяха да се възползват от численото си превъзходство, след като Марконе беше изгонен за втори жълт картон. Мата се възползва от неубедителна намеса на вратаря в 69-ата минута, за да направи резултата 2:1, а крайното 3:1 за гостите оформи Анхел Родригес от дузпа в заключителните минути на срещата. С успеха си Хетафе събра 20 точки и излезе на 12-ата позиция в класирането, а Елче остава в зоната на изпадащите след 11-и мач без успех.