САБАЛЕНКА - КУДЕРМЕТОВА Е ФИНАЛЪТ В АБУ ДАБИ

Вторник, 12 Януари 2021 21:21

Арина Сабаленка и Вероника Кудерметова ще се срещнат в първия финал за годината от веригата на Женската тенис асоциация. След като фаворитката от Беларус елиминира Мария Сакари в първия полуфинал в Абу Даби, същото стори и Кудерметова. Рускинята надигра Марта Костюк със 7:6, 6:4 и спечели правото да играе за първи път в кариерата си във финал на турнир от категориите на WTA.
След като двете съпернички си размениха но два брейка в първия сет, украинката първа стигна до възможност да го спечели. Костюк пропиля сетбол при 6:5 в своя полза, като направи двойна грешка при свой сервис. В последния 13-и гейм Кудерметова също пропусна два шанса да затвори първата част, преди най-после да спечели тайбрека с 10:8.
Кудерметова поведе с 3:0 във втория сет, след което започна размяна на пробиви, за да стане резултатът 5:4 в полза на рускинята, която преди това пропиля два мачбола. При тази ситуация Костюк имаше възможност да изравни при свой сервис, но се срина. Кудерметова не оползотвори още две възможности за затваряне на мача, но при общо петата в своя полза все пак успя да спечели след общо 100 минути игра на корта.

22:00
Футбол: Бетис - Атлетико /М/ (Ла Лига Сантандер, сезон 2020/2021 - повторение)
22:30
Тенис: Виктория Томова - Нурия Парисас-Диас (Copa Colsanitas, Богота; WTA 250 - III четвъртфинал, повторение)