АТЛЕТИКО (МАДРИД) ПОБЕДИ И СЕВИЛЯ

Сряда, 13 Януари 2021 14:41

Атлетико (Мадрид) увеличи аванса си на върха в класирането на Ла Лига, след като победи Севиля с 2:0 в отложен мач от първия кръг на сезона. Домакините демонстрираха убийствена ефективност, като откриха още при първата си добра възможност. В 17-ата минута Льомар започна головата комбинация, като проби и подаде надясно към завърналия се в игра Трипиър, английският защитник намери Анхел Кореа, а аржентинецът не остави шанс на вратаря Боно. Футболистът с №10 от състава на “рохибланкос” реализира втория си гол в шампионата.
Андалусийци можеха да изравнят бързо – Ракитич изведе Ен-Несири на чиста позиция, Облак излезе навреме да блокира тарана на гостите, а при добавката левият бек Акуня стреля покрай гредата.
Луис Суарес пропусна да удвои още преди почивката. Уругваецът беше изведен отлично от Трипиър очи в очи срещу вратаря, но този Боно направи блестящо спасяване с крак.
Въпреки че играчите на Юлен Лопетеги предприеха обсада на наказателното поле на Атлетико още от първата минута след почивката, до реална опасност за столичани така и не се стигна. А мачът беше решен в 76-ата минута, когато Трипиър изведе Маркос Йоренте по десния фланг, а халфът на свой ред асистира на влезлия като резерва Саул Нигес, който реализира първия си гол за сезона. Севиля имаше шанс поне да намали, но упор Ен-Несири стреля над гредата, а след това след изпълнение на корнер топката срещна гредата.
"Знаехме, че трябва да положим много усилия в защита и че ако се справим с тази задача, ще имаме възможност да поразим вратата на съперника", заяви след мача наставникът на домакините Диего Симеоне. "Отлична работа в отбрана свършиха Корея и Караско, които затвориха крилата и ограничиха такъв опасен и класен отбор като Севиля. Продължаваме да преследваме целите си мач за мач", допълни Чоло.
"Заслужавахме да вземем нещо от този мач", изрази съжаление пък неговият колега Юлен Лопетеги. "Играхме добре, въпреки че минаха само три дни от предишния ни мач, а Атлетико почива почти цяла седмица. Но това е отбор от световна класа – отбранява се  без грешка, а секунди по-късно е готов да създаде опасност в атака. Ключов беше първият гол", каза още наставникът на Севиля.
Атлетико записа 5 пета поредна победа и събра 41 точки, с 4 повече от шампиона Реал (Мадрид), като тимът на Диего Симеоне е изиграл и две срещи по-малко. С това “дюшекчиите” си осигуриха и определението “зимен шампион”, тъй като не съществува и теоретичен шанс да бъдат изпреварени при изиграване на всички двубои от първия полусезон. Севиля остава на 6-та позиция с актив от 30 точки, само на 2 от четвъртия Виляреал и с мач по-малко от “жълтата подводница”.

22:00
Футбол: Бетис - Атлетико /М/ (Ла Лига Сантандер, сезон 2020/2021 - повторение)
22:30
Тенис: Виктория Томова - Нурия Парисас-Диас (Copa Colsanitas, Богота; WTA 250 - III четвъртфинал, повторение)