БЕТИС С МИНИМАЛЕН УСПЕХ НАД ХЕТАФЕ

Събота, 20 Февруари 2021 14:00

Бетис постигна важен успех с 1:0 при домакинството си на Хетафе в мач от 24тия кръг на Ла лига. Зелено – белите можеше да поведат още в 6-та минута, но ударът на Лорен не бе достатъчно прецизен и топката мина покрай вратата на гостите. Четвърт час преди края на срещата, Бетис получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Серхио Каналес, който обаче не успя да преодолее вратаря на Хетафе. Само няколко минути по-късно реферът отново показа бялата точка. Този път с изпълнението се нагърби Борха Иглесиас. Испанският нападател откри резултата, като това се оказа и единствения гол в мача. Домакините завършиха срещата в числено намален състав, след като в продължението на двубоя Уилям Карвальо набързо си изкара два жълти картона. С тази победа Бетис излезе на 6-ото място във временното класиране с 36 точки. Хетафе пък допусна четвърто поредно поражение и остава на 14-ата позиция с 24 пункта в актива си.