ИНТРИГАТА ЗА ТИТЛАТА В ЛА ЛИГА СЕ ЗАВЪРЗА СЛЕД ДОМАКИНСКА ЗАГУБА НА АТЛЕТИКО

Неделя, 21 Февруари 2021 13:28

Нова грешна стъпка за лидера в Ла Лига Атлетико Мадрид. След като по-рано през седмицата „дюшекчиите“ не успяха да победят Леванте като гост в отложен мач от 2-ия кръг, сега играчите на Чоло Симеоне загубиха с 0:2 от същия съперник на „Уанда Метрополитано“ в двубой от 24-ия кръг на шампионата.

Атлетико отправи общо 28 изстрела към противниковата врата, включително и 11 точни, но вратарят на Леванте Карденас изигра изключителен мач и беше в основата на успеха за своя тим. "Гранотас" пък, от своя страна, успяха да превърнат и двата си точни изстрела в мача в попадения.

Хосе Луис Моралес откри резултата в 30-та минута с изстрел от границата на наказателното поле и рикушет в тялото на Фелипе. Последва сериозен натиск на Атлетико, но Карденас беше непробиваем на вратата си, правейки общо 10 спасявания, а в 58-та минута и късметът не беше на страната на „дюшекчиите“, след като удар на Суарес срещна гредата.

Така се стигна до добавеното време на срещата, когато Хорхе де Фрутос използва грешка на Йоренте, за да удвои на празна врата, след като Ян Облак се беше включил в противниковата наказателно поле. Така Атлетико записа първа домакинска загуба от началото на сезона, а с успеха Леванте се приближи само на 5 точки до зона "Европа".