ПЕСТЕЛИВ УСПЕХ ЗА РЕАЛ МАДРИД СРЕЩУ ВАЛЯДОЛИД

Неделя, 21 Февруари 2021 13:29

Реал Мадрид се възползва от грешната стъпка на Атлетико и записа четвъртата поредна победа в Ла Лига, след като се наложи с минималното 1:0 като гост на Валядолид.

Шампионите отново бяха без 9 контузени футболисти от първия отбор и успяха да отправят само 2 точни удара в хода на целия мач. Въпреки това единият от двата изстрела се превърна в гола, реализиран от Каземиро в 65-та минута, който се разписа с глава след прецизно центриране на Тони Кроос. Важна роля за победата на Реал Мадрид имаше и Тибо Куртоа, който направи 5 спасявания, за да регистрира трета поредна суха мрежа.

С успеха „кралският клуб“ се доближи само на 3 точки до лидера в класирането Атлетико Мадрид, макар „дюшекчиите“ да имат мач по-малко, докато Валядолид записа седми пореден мач без успех и завършва 24-ия кръг на пердпоследното 19-о място.