АТЛЕТИК (БИЛБАО) И ВИЛЯРЕАЛ НЕ СЕ ПОБЕДИХА

Понеделник, 22 Февруари 2021 13:21

Атлетик Билбао и Виляреал завършиха наравно 1:1 в среща от 24-ия кръг на Ла лига. ''Жълтата подводница'' поведе в 16-ата минута с гол на Жерард Морено. Нападателят получи топката пред наказателното поле и стреля в долния ляв ъгъл, като остави Унай Симон безпомощен. ''Баските'' успяха да изравнят в края на първата част. Алекс Беренгер посрещна отбита топка и я прати без забавяне в мрежата за 1:1. Малко след почивката Мануел Тригерос беше близо до втори гол за Виляреал. Той отправи силен шут от въздуха, но Симон се намеси подобаващо. В 73-ата минута Серхио Асенхо направи страхотно спасяване след удар с глава на Иняки Уилямс, а секунди по-късно не позволи и на Раул Гарсия да го преодолее. По този начин негативната серия на "жълтата подводница" продължава, като те са шест поредни мача без победа в Примера. Момчетата на Унай Емери имат пет равенства и едно поражение. След ремито с Атлетик Билбао , Виляреал се намира на шесто място в класирането с 37 точки . ''Баските'' пък са 10-ти с 29 пункта.