УЕСКА ПОБЕДИ ЛЕВАНТЕ С ДВА ГОЛА НА РАФА МИР

Събота, 03 Април 2021 13:41

Уеска победи Леванте с 2:0 като гост в първия мач от 29-ия кръг в Ла Лига. И двете попадения отбеляза таранът Рафа Мир. Деветката на тима от Арагон откри резултата в 15-ата минута, след като засече центриране на Давид Ферейро. Домакините от Валенсия така и не успяха да отвърнат на удара, а вместо това получиха второ попадение 9 минути след почивката.
Мир беше изведен от Хайме Сеоане и с красив прехвърлящ удар не остави шанс на излезлия да го посрещне вратар Айтор Фернандес. Така Рафа Мир стана първият футболист на Уеска с двуцифрен реализаторски актив, като вече има 10 гола на сметката си. Новакът в Ла Лига записа втората си победа на чужд терен и едва 4-та изобщо от началото на сезона, благодарение на което се отлепи от последната позиция, но продължава да се намира в зоната на изпадащите с 24 точки, с една по-малко от 17-ия Елче. Леванте регистрира второ поредно поражение и остава на 10-та позиция с актив от 35.