БАРСА НА ТОЧКА ОТ ВЪРХА СЛЕД ГОЛ В ПОСЛЕДНАТА МИНУТА

Вторник, 06 Април 2021 14:18

Барселона се доближи на точка от лидера Атлетико (Мадрид) след трудна победа над Валядолид с 1:0 в 29-ия кръг на Ла Лига. Каталунците срещнаха сериозни трудности срещу гостите от Кастилия, които създадоха първото чисто положение, но удар на Кодро с глава срещна гредата. Малко по-късно след шут на Педри извън наказателното поле Масип отклони топката в страничния стълб.
След почивката гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Педри в наказателното поле, но съдията Хайме Латре прецени, че няма основания да посочи бялата точка. 11 минути преди края на мача Валядолид остана в намален състав – Оскар Плано получи директен червен картон за нарушение срещу Усман Дембеле.
Барселона все пак стигна до скъпоценния гол в последната минута – след центриране на Френки де Йонг отдясно Араухо отклони с глава Дембеле от въздуха не остави шанс на Масип. Тимът на Роналд Куман запписа шеста поредна победа, като излезе на второ място с 65 точки и изостава само на една от върха преди съботното Ел Класико.

16:30
Новини
15:40
Тенис: Даниел Колинс - Елена-Габриела Русе (32nd Palermo Ladies Open, Палермо; WTA 250 - финал и награждаване, повторение)
16:30
Тенис: Кристина Куцова - Тамара Копрач (BNP Paribas Poland Open, Гдиня; WTA 250 - I полуфинал, повторение)