БЪЛГАРИЯ ИЗМЪКНА ТОЧКА ПРИ ГОСТУВАНЕТО СИ НА ЕВРОШАМПИОНА ИТАЛИЯ

Петък, 03 Септември 2021 18:55

Българският национален отбор стигна до престижно равенство при гостуването си на действащия европейски шампион Италия. На стадион "Артемио Франки" във Флоренция селекцията на Ясен Петров завърши наравно 1:1 срещу "скуадра адзура".

Федерико Киеза даде аванс на "скуадра адзура" още в 16-ата минута. Малко преди края на първата част нашите успяха да изравнят резултата. Десподов навлезе в наказателното поле и подаде към Атанас Илиев, който отблизо прати топката във вратата на Джанлуиджи Донарума.

До края на двубоя италианците имаха своите възможности да отбележат втория си гол в мача, но защитата на България бе непробиваема и така играчите на Ясен Петров успяха да вземат точка от европейския шампион във Флоренция.